Aryanic
صفحه اصلي > اخبار > اخبار گذشته 

اخبار > پیام هفته جهانی کارآفرینی

 


  چاپ        ارسال به دوست

پیام هفته جهانی کارآفرینی

 

 

بسمه تعالی

پیام هفته جهانی کارآفرینی

در جهان امروز، توسعه کارآفريني نقش مؤثري در توسعه اقتصادي، اجتماعي، صنعتي و سياسي هر کشور دارد و از سويي به عنوان‌ مهم‌ترين راه‌کار رفع معضل بيكاري فارغ‌التحصيلان دانشگاهي محسوب مي‌شود. در کشور ما در طول سي‌سال گذشته، رشد کمي دانشجويان دانشگاه‌هاي نظري از افزايش چشم‌گيري برخوردار بوده است اما کيفيت آنان با نيازهاي بازار کار سازگار نبوده است.

در مقوله كارآفريني واشتغال نقش و ماموريت دانشگاه جامع علمي كاربردي، برجسته تر از ديگر دانشگاه‌هاي آموزش عالي قلمداد مي شود . آموزش‌هاي علمي‌کاربردي به دليل ماهيت طرح و تأکيد بر جنبه‌هاي کاربردي در آموزش از اهميت ويژه و استراتژيکي برخوردار است .اين آموزش‌ها در واقع يک نوع مهارت آموزی بر اساس تقاضاي بازار کار است كه با ايجاد شغل در بهبود توانايي فردي و تخصصي دانشجويان مؤثراست اين نوع آموزش‌ها يکي از عوامل مؤثر بر توسعه و اثربخشي کارآفريني در سطح کشور مي‌باشند.

بدون تردید بیانات رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) در خصوص کارآفرینی، به عنوان یک عبادت و ارزش آفرینی، نگاه همگان را به این مقوله روشن می سازد. در این میان عزم جدی دولت تدبیر و امید در خصوص ترویج فرهنگ خلاقیت و کارآفرینی به عنوان موتور محرک اقتصاد مقاومتی نیز، زمینه ساز اقدامات قابل تاملی در سال های اخیر در عرصه مهارت و کارآفرینی بوده است.

از این رو هفته جهانی کارآفرینی را که از 24 لغایت 30 آبانماه می باشد را به خانواده بزرگ علمی کاربردی که کار را با اخلاق عجین کرده و کارآفرینی را سرلوحه کار آموزشی خود قرار داده اند تبریک عرض نموده و امیدواریم با بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و هم افزایی توانمندی های خانواده بزرگ علمی کاربردی بتوانیم در این مسیر گام برداریم.

 


١١:٥٧ - شنبه ٢٥ آبان ١٣٩٤    /    عدد : ٢١٠٠٣    /    تعداد نمایش : ٢٤١٠