دستورالعمل برگزاری نخستین کمپ کارآفرینی استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی ابلاغ شد

۰۴ تیر ۱۳۹۸ | ۰۸:۰۷ کد : ۴۴۳۶۵ اخبار
دستورالعمل برگزاری کمپ کارآفرینی استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی، پس از جمع بندی نظرات واحدهای استانی و تصویب در کمیته کارآفرینی دانشگاه ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر مهدخت بروجردی علوی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه با اعلام این خبر گفت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه اشتغال و توسعه کارآفرینی و همچنین نیل به اهداف مقرر در سند راهبردی دانشگاه در افق 1404، اولین کمپ کارآفرینی واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار می­ شود.

دکتر بروجردی علوی اظهار داشت: کمپ کارآفرینی به منظور تشویق و ترویج فرهنگ ایده‌پردازی و خلاقیت، شناسایی و حمایت از ایده‌های نو، توسعه تفکر به­ کارگیری علوم و فناوری و آموخته‌های دانشگاهی در راستای تولید ثروت، آشنایی دانشجویان با موضوع چگونگی راه‌اندازی یک کسب و کار، آشنایی با چگونگی جلب سرمایه و تأمین منابع مالی جهت توسعه کارآفرینی، تعامل مؤثر صاحبان ایده، دانشگاه و سرمایه‌گذار در جهت تکمیل چرخه تبدیل ایده به کسب و کار، با توجه به پتانسیل­ ها و ظرفیت­ های بومی هر استان برگزار می­ شود.

وی در ادامه، کمپ کارآفرینی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی را نوعی رویداد علمی فشرده (حداکثر پنج روز) معرفی کرد که به طور پیوسته و طی چند مرحله عملیاتی مشخص در مکان مناسب برگزار شده و زمینه تقویت تفکر خلاق، ایده‌پردازی تجاری و بازآموزی مفاهیم و قواعد کارآفرینی را ایجاد کرده و به تدوین یک طرح کسب و کار کاربردی و ارائه آن در بورس ایده منتهی می­شود.

وی مخاطبان این رویداد را دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه معرفی کرد و افزود: از بخش­ های اصلی کمپ کارآفرینی می­توان به برگزاری کارگاه­ ها و سمینارهای تخصصی از جمله کارگاه موفقیت، طراحی آینده، تغییر در نوع نگرش، خلق ایده، خلاقیت، نوآوری، تهیه طرح کسب و کار و برندسازی، همچنین مشاوره با متخصصان در قالب کلینیک تخصصی، رایزنی با سرمایه­ گذاران و صندوق ­های مخاطره ­پذیر و بورس ایده اشاره کرد.

قابل ذکر است: رؤسای واحدهای استانی دانشگاه در صورت تمایل به برگزاری کمپ می­ توانند برنامه زمان­بندی و محورهای پیشنهادی را تا 23 تیرماه به دفتر ارتباط با صنعت و کارآفرینی دانشگاه اعلام کنند.


نظر شما :