برنامه‌های ملی تور فناوری و دستیار فناوری در دانشگاه جامع علمی کاربردی اجرا می‌شود

۰۸ تیر ۱۴۰۱ | ۱۲:۵۱ کد : ۶۱۹۰۴ اخبار
تعداد بازدید:۷۶

سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی از اجرای دو برنامه ملی حوزه فناوری در این دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر علی صدر سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه با اعلام این خبر افزود: در راستای تحقق فرمان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و با هدف فرهنگ‌سازی، ترویج و توسعه نوآوری و فناوری در سطح کشور، اجرای برنامه‌های ملی تور فناوری و دستیار فناوری با همکاری معاونت نوآوری و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور در سطح دانشگاه برگزار می شود.
وی در ادامه اظهار داشت: با ابلاغ طرح دستیار فناوری توسط معاونت نوآوری و فناوری وزارت عتف، مراتب در دستور کار این دانشگاه قرار گرفت و با پیگیری به عمل آمده، تاکنون ۳۱ تفاهم‌نامه‌های همکاری میان واحدهای استانی دانشگاه و پارک‌های علم و فناوری سطح کشور منعقد شده است.
دکتر صدر افزود: برنامه ملی تور فناوری با هدف تعامل مناسب‌تر با زیست‌بوم اقتصاد دانش‌بنیان از طریق انجام بازدید از واحدهای فناور مستقر در پارک‌های علم و فناوری در دانشگاه آغاز شده است.
وی ابراز امیدواری کرد با برنامه‌ریزی مناسب مراکز آموزش علمی کاربردی و هماهنگی واحدهای استانی دانشگاه بتوانیم در سالی که به عنوان تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین نامگذاری شده است، شاهد اجرای شایسته برنامه ملی تور فناوری و فراگیر شدن روحیه کارآفرینی و تفکر خلاقانه در نظام علمی کاربردی باشیم.